Otel Germanicia Törenle Açıldı

Otel Germanicia Törenle Açıldı

Otel Germanicia Kahramanmaraş MHP Millet Vekili Mesut Dedeoğlu Kahramanmaraş Belediye Başkanı Mustafa Poyraz, Kahramanmaraş Kültür ve Turizm Müdürü Seydihan Küçükdağlı ve bir çok vatandaşın katılımıyla açıldı.

Kahramanmaraş Trabzon caddesi Menderes Mahallesinde açılan üç yıldızlı otel hizmet vermeye başladı. Açılışta konuşma yapan Kahramanmaraş Kültür Turizm Müdürü Seydihan küçükdağlı şunları dile getirdi. Küçükdağlı: “Şehrimize üç yeni otel yapımı devam ediyor. Hemen yan tarafta bir tane otelin inşaatı bitti. Önümüzdeki günlerde şehrimize beş yıldızlı otelin yapımı için yatırımcılarla bir araya geleceğiz. Gerekli alt yapı çalışmaları yapıldıktan sonra otellerin yapımına başlamak istiyoruz Kahramanmaraş’a gelen misafir veya turistlerin Gaziantep yada diğer illere gitmesini engellemek istiyoruz. Kahramanmaraş’a hizmet eden ve gelişmesi için çabalayan bu arkadaşlarımıza da çok teşekkür ediyor başarılar diliyorum.

Kahramanmaraş Belediye Başkanı Mustafa Poyraz ise:  “ şehrimize hayırlı uğurlu olsun diliyor arkadaşlara başarılar diliyorum. Şehrimize gelen misafirleri burada iyi bir şekilde ağırlayacaklarından hiç şüphem yok kendilerine şehrimize katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Bize gelen birkaç başvuru var biz kapımızı açık bırakıyoruz şehrimize faydalı olacak bir şeye engel olmayız” dedi.

Kahramanmaraş MHP Millet Vekili Mesut Dedeoğlu Yaptığı açıklamada kahramanmaraş’a her şeyin en iyisinin yakışacağını ve bunu yapmak için elinden gelini yapan Gökhan-Zekeriya Büyükdereli  ve ailesine teşekkür ediyor hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.

Son olarak Germanicia Otel Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Büyükdereli vermiş olduğu demeçte şunları dile getirdi. “Şu anda otelimizde 15 kişiye istihdam sağlıyoruz otelimiz 63 oda 126 yataktan oluşan 7 süit 1+1 şeklinde 2 king süit 1 tane engelli süit var bir toplantı salonu ve kahvaltı salonumuz mevcut. İlerleyen zaman diliminde otelimize fitnes ve çatıda teras yapmayı planlıyoruz, Büyükdereli otelin ismiyle ilgili bir soruya ise şöyle cevap verdi: “Şehrimizde Germanicia antik kenti bulunmaktadır buranın tanıtımı açısından da önemli olacağı kanaatindeyiz. Germanicia Antik Kentinin mozaikler üzerine çalışmalar yapması ve bu çalışmaların diğer mozaiklerden farklı olarak yaşantılarını konu alması burayı farklı kılıyor” dedi. Daha önceden turizm üzerine çalışmalar yapan Gökhan Büyükdereli Sevdiğim mesleği yapıyorum ve bu beni rahatlatıyor açılışımıza katılan herkese teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Kaynak: https://www.marasgundem.com/otel-germanicia-torenle-acildi-516607h.htm